Στις 3 Φεβρουαρίου 2024, εορτή του Αγίου Συμεών του Θεοδόχου, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ιλίου, Αχαρνών και Πετρουπόλεως κ. Αθηναγόρας λειτούργησε στο παρεκκλήσιο της Αγίας Γλυκεριας στην Πετρούπολη, συμπαραστατούμενος από τον ιεροκήρυκα της Ιεράς Μητροπόλεως Αρχιμ. Αγαθάγγελο Κόκλα, τους εφημέριους της ενορίας και τους διακόνους του π. Νικόδημο Μαλαματένιο και π. Άγγελο Μιχαλόπουλο και τον αγιορείτη ιεροδιάκονο π. Χρυσόστομο.
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ιλίου, Αχαρνών και Πετρουπόλεως κ. Αθηναγόρας τέλεσε στις 7 Οκτωβρίου 2023 την ακολουθία των Εγκαινίων του Ιερού Παρεκκλησίου της Αγίας Γλυκερίας στην Πετρούπολη και την Θεία Λειτουργία στην εγκαινισμένη Αγία Τράπεζα.
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ιλίου, Αχαρνών και Πετρουπόλεως κ. Αθηναγόρας υποδέχθηκε τα ιερά λείψανα και χοροστάτησε στον Εσπερινό των Εγκαινίων του Ιερού Ναού Αγίας Γλυκερίας Πετρουπόλεως, παρεκκλησίου του Ιερού ενοριακού Ναού Αγίου Δημητρίου, την Παρασκευή 6 Οκτωβρίου 2023.
Προσκαλείσθε στα ιερά εγκαίνια του καθ' ημάς παρεκκλησίου του Ιερού Ναού Αγίας Γλυκερίας Πετρουπόλεως κατά το κάτωθι πρόγραμμα:
Καλώς ήρθατε στην επίσημη ιστοσελίδα της Ιεράς Μητροπόλεως Ιλίου, Αχαρνών και Πετρουπόλεως.